Deviatnik skončil, dielo don Bosca pokračuje

Deväť dní sme sa intenzívne vďaka novéne chystali sa dnešný sviatok nášho otca, sv. Jána Bosca. Mohli sme ho viac spoznať a v modlitbe si na jeho príhovor vyprosiť potrebné milosti. Členovia našich stretiek navyše plnili úlohy a zbierali body do súťaže stretiek, ktorej výsledky zobrazuje tento graf:

Deviatnik - výsledky súťaže

Súťaž ovládlo stretko Jahôdok (dievčatá 4-5 ročník ZŠ), druhé skončili Žabky (9. ročník ZŠ) a tretie miesto tesne vybojovali Malinky (6. ročník ZŠ). Z chlapčenských stretiek vyzdvihneme najmä Beškovcov, ktorí boli pre dievčatá náročnými súpermi, ale nakoniec im - ako praví gentlemani - víťazstvo prenechali. V skutočnosti však v tomto deviatniku vyhrali všetci, ktorí sa odhodlali zapojiť a plniť nové výzvy. Stretkári, za odmenu teda v týchto dňoch cez vašich animátorov dostanete do schránky malú pozornosť s Don Boscom. Bude ich viac, pre vás a aj na darovanie, aby sa zvesť o don Boscovom diele v Humennom mohla šíriť ďalej a toto dielo mohlo s vami a aj vďaka vám rásť.

Fotogalérie z priebehu deviatnika:

2. deň - Fotka s don Boscom 3. deň - Básničky o don Boscovi 4. deň - Citáty o nádeji a kresby don Bosca 5. deň - Keď vyrastiem budem... 6. deň - "Don Bosco" na 100 spôsobov 7. deň - (Video)hovory 8. deň - Modlitba prináša nádej 9. deň - Pečieme a varíme

V minulých rokoch sa nedeľné popoludnie na slávnosť don Bosca nieslo v znamení Don Bosco show v MsKS. Známe okolnosti to tentokrát nedovoľovali, ale vďaka videoarchívu sa môžeme zabaviť a zaspomínať si na scénky z uplynulých rokov:

Viac videí nájdete v archíve nášho YouTube.

2 percentá mladým

Využite možnosť rozhodnúť o 2% vašich daní a venujte ich mladým. Aj vďaka vašej podpore môžeme v Humennom pracovať na výchove podľa príkladu dona Bosca, ktorého výchovný cieľ je zhrnutý v motte: "Dobrí kresťania, čestní občania".

DOMKA - Združenie saleziánskej mládeže; stredisko Humenné

Štefánikova 33, 066 01 Humenné

právna forma: Občianske združenie

IČO: 36164968

Stiahnuť tlačivo (fyzické osoby) Viac info!

Chcete robiť svätú vec? Vychovávajte mladých!
Chcete robiť svätejšiu vec? Vychovávajte mladých!
Chcete robiť najsvätejšiu vec? Vychovávajte mladých!

Don Bosco
Zdieľať na Facebooku Zdieľať cez WhatsApp Poslať emailom
Na stránke používame cookies
Na našej stránke používame cookies. Slúžia nám na zlepšovanie tejto stránky a monitoring návštevnosti. Prehliadaním webu a použitím príslušného nastavenia webového prehliadača vyjadrujete súhlas s ich používaním.