MISIJNÁ NEDEĽA 2021

Motív plagátu k Misijnej nedeli 2021

Misijnú nedeľu slávia farnosti celého sveta, aj tie najchudobnejšie. Je to najstaršia a najväčšia akcia solidarity na celom svete.  „Lebo my nemôžeme nehovoriť o tom, čo sme videli a počuli.“ (Sk 4,20) To je motto tohtoročnej Misijnej nedele, ktorá pozýva všetkých kresťanov, aby sa navzájom učili vzájomne zdieľať bohatstvo viery. Na Slovensku sa tento rok upriamujeme na Keňu, kde kresťania hovoria: „Sme jedna Božia rodina“.

Na plagáte sa nachádza dievča, ktoré naberá vodu do bandasiek. V kraji Samburu prejdú ľudia za vodou osem kilometrov pešo a váha bandasiek s vodou je 20 kg.

Voda je aj prvým krok evanjelizácie – bez nej nemožno robiť nijakú aktivitu. Preto sa musí zlepšiť prístup k nej. Či už je to formou vrtu, plytkej studne, vodnej nádrže na zber dažďovej vody alebo na zachytávanie povrchovej vody.

Hodnota vody neopísateľná. Pre nás je kvapka vody ničím, no pre ľudí, ktorí nesú svoje ťažké nádoby tak opatrne, aby z nich nevyliali ani kvapku, je nesmierne vzácna.

V tomto kraji pôsobí aj otec Memo, spravuje farnosť Barsaloi s jedenástimi filiálkami. Byť misionárom je pre otca Mema životným postojom otvorenosti deliť sa o to, čo má a čím je. Deliť sa o svoj život, čas, nádeje, radosť aj smútok.

Pápež František zdôrazňuje, že je dôležité, aby misionári stáli pri ľuďoch, ktorým hlásajú evanjelium. „Ak misionár pomáha kopať studňu, pretože ju potrebujú tí, ktorých krstí a ktorým káže evanjelium, ako možno povedať, že takýto skutok je oddelený od ohlasovania?“ pýta sa.

Modlime sa za misionárov a za našich bratov a sestry v Keni a na celom svete. Ak sa rozhodnete pomôcť finančne, môžete tak urobiť vo vašom kostole na Misijnú nedeľu 24. októbra. Misia sa začína u vás, u mňa. Tu a teraz. Nie len tým že sme štedrí, ale začína skôr -tým, že sme šťastní, lebo sme kresťania. Viera v Boha nás robí účastnými života v Božom kráľovstve už na tejto zemi.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať cez WhatsApp Poslať emailom
Na stránke používame cookies
Na našej stránke používame cookies. Slúžia nám na zlepšovanie tejto stránky a monitoring návštevnosti. Prehliadaním webu a použitím príslušného nastavenia webového prehliadača vyjadrujete súhlas s ich používaním.