Deviatnik k don Boscovi - 1. deň

1. deň – dobrota a trpezlivosť sv. Františka Saleského

1devatnik Nepoškvrnená

Zamyslenie:

Toto miesto nám pripravila Prozreteľnosť pre prvý kostol Oratória. Cesta k nemu viedla bránou nemocnice. Bolo treba prejsť krátkou alejou, ktorá oddeľovala budovu od Cottolenga, a vystúpiť schodišťom až na tretie poschodie.

Nazvali sme ho Oratórium «svätého Františka Saleského» z dvoch dôvodov:

1. Markíza Barolová chcela založiť kongregáciu kňazov pod ochranou tohto svätca a dala namaľovať jeho obraz nad vchod miestnosti, ktorú sme premenili na Oratórium.

2. Naša služba si vyžadovala veľkú trpezlivosť a vľúdnosť. Preto sme sa zverili ochrane svätého Františka Saleského, aby nám vyprosil od Boha svoju mimoriadnu miernosť a aby sme v apoštoláte boli takí úspešní ako on.

A bol tu ešte aj iný dôvod. Bludy proti náboženstvu, najmä protestantizmus, začali nebezpečne prenikať do našich krajov, najmä do Turína. Dali sme sa pod ochranu svätého Františka Saleského, aby nám pomáhal nasledovať ho v obrane viery.

Myšlienka:

Odporúčam vám predovšetkým ducha láskavosti, ktorý získava srdcia a duše.

Modlitba k don Boscovi

Svätý Ján Bosco, otec a učiteľ mládeže, ty si toľko pracoval pre spásu duší; buď nám vodcom, aby sme hľadali svoje duševné dobro a spásu blížneho. Pomáhaj nám plniť si dobre svoje povinnosti, premáhať náruživosti a ľudské ohľady. Nauč nás milovať Sviatostného Spasiteľa, Pannu Máriu Pomocnicu a Svätého otca, rímskeho pápeža. Vypros nám šťastnú hodinu smrti, aby sme prišli k tebe do neba. Amen.

Predsavzatie:

Poprosím v osobnej modlitbe o dar dobroty a trpezlivosti

Zdieľať na Facebooku Zdieľať cez WhatsApp Poslať emailom
Na stránke používame cookies
Na našej stránke používame cookies. Slúžia nám na zlepšovanie tejto stránky a monitoring návštevnosti. Prehliadaním webu a použitím príslušného nastavenia webového prehliadača vyjadrujete súhlas s ich používaním.