Deviatnik k don Boscovi - 4. deň

4. deň – dôležitosť srdca

Deviatnik don Bosco

Zamyslenie:

Nikdy som neodobril spôsoby tých, ktorí pre zmenu človeka začínali vonkajškom, správaním, oblečením, účesmi. Naopak, zdalo sa mi, že je treba začať vnútrom. Obráťte sa ku mne, hovorí Pán, celým vaším srdcom. Syn môj, daj mi svoje srdce, pretože srdce je prameňom konania. A to je také isté, aké je tvoje srdce. Nebeský Ženích pozýva dušu a hovorí jej: Na srdce si ma pritlač ako prsteň, ako pečať na svoje rameno. A je to pravda, pretože kto má Ježiša v srdci, čo skoro ho bude mať aj vo vonkajšom správaní.

A preto, drahá Filotea, predovšetkým by som chcel vyryť a napísať do tvojho srdca toto sväté motto: „Nech žije Ježiš“ a som si istý, že následne tvoj život, pravý strom zrodený v tvojom srdci, urodí všetky dobré rozhodnutia, totiž ovocie poznačené tým istým mottom spásy. Ježiš, žijúci v tvojom srdci, bude žiariť aj v tvojich očiach, z tvojich úst, v tvojich rukách a dokonca i v tvojich vlasoch. Potom budeš môcť úprimne so sv. Pavlom povedať: Už nežijem ja, ale vo mne žije Kristus. Žiť to áno, ale nie viac ja, ale Kristus vo mne. A aby som to v krátkosti zhrnul. Kto dobije srdce, získa celého človeka.

Myšlienka:

 Kto dobije srdce, získa celého človeka.

 Modlitba k don Boscovi

Svätý Ján Bosco, otec a učiteľ mládeže, ty si toľko pracoval pre spásu duší; buď nám vodcom, aby sme hľadali svoje duševné dobro a spásu blížneho. Pomáhaj nám plniť si dobre svoje povinnosti, premáhať náruživosti a ľudské ohľady. Nauč nás milovať Sviatostného Spasiteľa, Pannu Máriu Pomocnicu a Svätého otca, rímskeho pápeža. Vypros nám šťastnú hodinu smrti, aby sme prišli k tebe do neba. Amen.

Predsavzatie:

Počas dňa sa na chvíľu zastavím: Ježiš je v mojom srdci, čo by v tejto situácii povedal, urobil?

Zdieľať na Facebooku Zdieľať cez WhatsApp Poslať emailom
Na stránke používame cookies
Na našej stránke používame cookies. Slúžia nám na zlepšovanie tejto stránky a monitoring návštevnosti. Prehliadaním webu a použitím príslušného nastavenia webového prehliadača vyjadrujete súhlas s ich používaním.