DEVIATNIK k P. Márii Nepoškvrnenej

DEVIATNIK K NEPOŠKVRNENEJ PANNE MÁRII : zamyslenia na každý deň spojené s jednotlivými snami don Bosca, nájdete v tomto odkaze 😉

https://www.saleziani.sk/spravy/16-slovensko4/4216-deviatnik-k-sviatku-neposkvrneneho-pocatia-panny-marie 

Veľký sviatok Nepoškvrnenej Panny Márie don Bosco miloval. S modlitbou Zdravas on sám rástol od malička a vo svojom oratóriu často odporúčal chlapcom obracať sa s dôverou na Pannu Máriu.

"Zdravas, Mária  ... " Denne vyslovujeme tieto slová, niekoľkokrát do dňa. Krátka modlitba, ale taká osobná, a hutná, a mocná – je ako most medzi zemou a nebom, medzi mojou dušou a Božím svetom, kde Nepoškvrnená je Kráľovnou milostí. Niekedy ju odrecitujeme a ani nevieme, čo sme komu povedali. Týchto deväť dní je príležitosťou priblížiť sa k Nepoškvrnenej. Posunúť latku svojej dôvery voči nej trochu vyššie, trochu bližšie k jej srdcu.

AKO prežiť deviatnik:

- vzbudiť si úmysel, za čo / za koho chceme deviatnik obetovať

- podľa možnosti sa hneď na začiatku deviatnika vyspovedať

- podľa možnosti sa denne zúčastniť na slávení eucharistie a sv. prijímaní

- úkon deviatnika: nájsť si čas a prečítať si krátke zamyslenie + pomodliť sa 3 Zdravasy.

 

MODLITBA

Mária, naša Nepoškvrnená Matka,

potrebujeme tvoj nepoškvrnený pohľad, aby sme znova našli schopnosť pozerať na osoby a veci s rešpektom a uznaním, bez egoistických záujmov či pokrytectva.

Potrebujeme tvoje nepoškvrnené srdce, aby sme milovali nezištne, bez postranných úmyslov, hľadajúc dobro druhého, s jednoduchosťou a úprimnosťou, vzdajúc sa masiek a úskokov.

Potrebujeme tvoje nepoškvrnené ruky, aby sme dokázali pohladiť s nežnosťou, dotkli sa Ježišovho tela v chudobných, chorých a opovrhovaných bratoch, aby sme pozdvihli toho, kto padol a podopreli toho, kto sa potáca.

Potrebujeme tvoje nepoškvrnené nohy, aby sme vykročili v ústrety tomu, kto nevie urobiť prvý krok, aby sme sa vybrali hľadať toho, kto zablúdil, aby sme vyšli navštíviť toho, kto je osamelý.

Ďakujeme ti, Matka, pretože keď si sa nám ukázala slobodná od každej škvrny hriechu, ty nám pripomínaš, že na prvom mieste je tu Božia milosť, je tu láska Ježiša Krista, ktorý dal život za nás, je tu sila Ducha Svätého, ktorý všetko obnovuje.

Daj, aby sme nepodľahli malomyseľnosti, ale dôverujúc v tvoju neustálu pomoc sa naplno usilovali obnoviť nás samých, toto mesto a celý svet.

Oroduj za nás, svätá Božia Matka!

Zdieľať na Facebooku Zdieľať cez WhatsApp Poslať emailom
Na stránke používame cookies
Na našej stránke používame cookies. Slúžia nám na zlepšovanie tejto stránky a monitoring návštevnosti. Prehliadaním webu a použitím príslušného nastavenia webového prehliadača vyjadrujete súhlas s ich používaním.