Duchovné ponuky pre mladých

Duchovné cvičenia a obnovy

Pre mladých ponúkame jednodenné duchovné obnovy a viacdenné duchovné cvičenia. Jednodenné obnovy sa uskutočňujú zvyčajne v našom dome, ponúkajú možnosť svätej spovede a končia svätou omšou. Na viacdenné duchovné cvičenia sa presúvame na saleziánsku chatu do Jasenoviec. Táto chata uprostred prírody ponúka jedinečný priestor na vnútorné stíšenie sa a modlitbu. 

Spoločná modlitba v stredu o 18:00

Vždy v stredu po týždni striedame adoráciu a lectio divina.

Adorácia Najsvätejšej Sviatosti ponúka čas a priestor ticha zotrvať pred Pánom, ktorý hľadí na tvár modliaceho sa a premieňa.

„Vyhľadávaj skôr miesta, kde je pokoj a ticho, ktoré ti umožnia uvažovať, modliť sa, jasnejšie sa pozerať na svet, ktorý ťa obklopuje, a potom budeš môcť spolu s Ježišom spoznať, aké je tvoje povolanie na tejto zemi.“ (pápež František)

„Lectio divina" je počúvanie Božieho Slova (u nás evanjelium najbližšej nedele), ktoré sa stáva svetlom a pokrmom na ceste života

„Spočíva v takom čítaní Božieho slova v rámci modlitby, ktoré Slovu umožní, aby nás osvietilo a obnovilo.“ (pápež František)

2 percentá mladým

Využite možnosť rozhodnúť o 2% vašich daní a venujte ich mladým. Aj vďaka vašej podpore môžeme v Humennom pracovať na výchove podľa príkladu dona Bosca, ktorého výchovný cieľ je zhrnutý v motte: "Dobrí kresťania, čestní občania".

DOMKA - Združenie saleziánskej mládeže; stredisko Humenné

Štefánikova 33, 066 01 Humenné

právna forma: Občianske združenie

IČO: 36164968

Stiahnuť tlačivo (fyzické osoby) Viac info!

Chcete robiť svätú vec? Vychovávajte mladých!
Chcete robiť svätejšiu vec? Vychovávajte mladých!
Chcete robiť najsvätejšiu vec? Vychovávajte mladých!

Don Bosco
Zdieľať na Facebooku Zdieľať cez WhatsApp Poslať emailom
Na stránke používame cookies
Na našej stránke používame cookies. Slúžia nám na zlepšovanie tejto stránky a monitoring návštevnosti. Prehliadaním webu a použitím príslušného nastavenia webového prehliadača vyjadrujete súhlas s ich používaním.