Kaplnka sv. Jána Bosca

Verejná kaplnka sv. Jána Bosca slúži pastorácii v stredisku. Slúžia sa v nej sväté omše a konajú duchovné aktivity pre deti, mládež a verejnosť.

Rozpis svätých omší Kedy spovedáme?

Sen o dvoch stĺpoch

Vstupom do kaplnky sa môžeme preniesť do deja don Boscovho sna "O dvoch stĺpoch". Po stranách oltára sú v kaplnke dva stĺpy - jeden so svätostánkom, druhý venovaný Panne Márii. Nie je to náhoda! Práve Eucharistiu a úctu k Panne Márii don Bosco zdôrazňoval ako 2 piliere, o ktoré sa musia Cirkev a veriaci oprieť.

Relikvia bl. Titusa Zemana

Titus Zeman bol kňaz - salezián, ktorý bol počas komunistického režimu prenasledovaný, väznený a mučený a v septembri 2017 bol vyhlásený za blahoslaveného. Ide o prvého blahorečeného slovenského saleziána. Pred vstupom do kaplnky v našom dome sa môžete na chvíľu pri jeho relikvii zastaviť a predniesť svoju prosbu o jeho orodovanie.

Viac o Titusovi Zemanovi

2 percentá mladým

Využite možnosť rozhodnúť o 2% vašich daní a venujte ich mladým. Aj vďaka vašej podpore môžeme v Humennom pracovať na výchove podľa príkladu dona Bosca, ktorého výchovný cieľ je zhrnutý v motte: "Dobrí kresťania, čestní občania".

DOMKA - Združenie saleziánskej mládeže; stredisko Humenné

Štefánikova 33, 066 01 Humenné

právna forma: Občianske združenie

IČO: 36164968

Stiahnuť tlačivo (fyzické osoby) Viac info!

Chcete robiť svätú vec? Vychovávajte mladých!
Chcete robiť svätejšiu vec? Vychovávajte mladých!
Chcete robiť najsvätejšiu vec? Vychovávajte mladých!

Don Bosco
Zdieľať na Facebooku Zdieľať cez WhatsApp Poslať emailom
Na stránke používame cookies
Na našej stránke používame cookies. Slúžia nám na zlepšovanie tejto stránky a monitoring návštevnosti. Prehliadaním webu a použitím príslušného nastavenia webového prehliadača vyjadrujete súhlas s ich používaním.