Saleziáni prerušujú na 2 týždne svoju činnosť
Darujte 2% mladým!

Animátorská príprava chatovačky

201705 chatova dielnaChatovačka. Toto slovo sa v Jasenovciach na saleziánskej chate počas uplynulého víkendu skloňovalo v rôznych tvaroch. Ako každoročne aj tentoraz sa animátori a animátorky zúčastnili akcie s príznačným menom Chatová dielňa, plní odhodlania plánovali tohtoročnú letnú Chatovačku 2017 pre jej účastníkov. Počas troch víkendových dní 5. – 7. mája 2017 spojili hlavy dokopy a dolaďovali posledné detaily tohto veľmi obľúbeného letného tábora.
 
Program ktorý začínal v piatok bol naozaj už od začiatku nabitý, aby sa počas víkendu stihlo všetko potrebné. Piatok večer, potom, čo sa väčšina účastníkov vyštverala na chatu, strávili animátorky a animátori duchovnou prípravou, teda duchovnou obnovou zakončenou svätou omšou, ktorá ich naštartovala do ďalších dní. Dobrá nálada samozrejme panovala už od začiatku. Či to bolo tým, že sa stretla animátorská partia, alebo vyhliadkou na príjemne strávený víkend, to vie už každý účastník sám. „ Bolo naozaj super, duchovne sme sa obnovili, utužili animátorskú partiu, dokončili prípravy tábora a dokonca nám zvýšil čas aj na každoročnú brigádu okolo chaty,“ okomentovala animátorka Kika Čiefová.
 
Posilnení výdatnými sobotňajšími raňajkami od skvelých kuchárok tety Šencovej a sestry Janky Pullmannovej sa odhodlaní  animátori a animátorky pustili do dokončovania príprav tábora. Počas celého dňa ich sprevádzal povzbudzujúci odkaz sv. Dominika Sávia, ktorého sme si v sobotu 6. mája liturgicky pripomínali. Na obed ich čakala svätá omša a po nej chutné jedlo.  Poobede sa naskytol tematický pohľad ako zo Slovenskej dediny, animátori a animátorky si vzali do rúk rôzne nástroje a pracovali okolo chaty ako včeličky. Hrabalo sa seno, rúbalo drevo, opravovala cesta, a to všetko stále v dobrej nálade. Pani kuchárky si ako odmenu za brigádu prichystali skvelú smotanovú tortu, po ktorej sa animátorom a animátorkám zbiehali sliny ešte pár dní.
 
Po večeri čakal účastníkov zábavný večerný program v téme tohtoročnej chatovačky Slovenská dedina s názvom Za humnom. „ Počas celej chatovej dielne bola veľmi dobrá atmosféra, pomohol k tomu určite aj sobotňajší večerný program, bolo vidieť aktivitu a nažhavenosť mladých na tému Slovenská dedina,“ zhodnotila chatovú dielňu jedna z organizátoriek sr. Zuzka Šmotláková
 
Nedeľa sa niesla v pokojnej atmosfére, posledné komentáre a námietky k táboru, poupratovať, pobaliť sa. Samozrejme nedeľná svätá omša, po nej spoločná fotka, a skvelý rezeň do ruky a pomaly sa všetci rozchádzali. Autami či autobusom. „ Bol som rád, že som mohol stráviť pekný čas so svojimi kamarátmi animátormi a animátorkami a oceňujem výborné jedlo, ktoré nám počas celého víkendu pripravovali,“ prezradil animátor Jožko Čabala
 
Chatová dielna teda splnila svoju úlohu a animátori, animátorky, sestry aj bratia sa už nevedia dočkať letnej chatovačky.

 

My v médiách

viac

Videá

Kam kliknúť

viac