Saleziáni prerušujú na 2 týždne svoju činnosť
Darujte 2% mladým!

V Taliansku ako rodina

foto k clanku put itaV dňoch 16- 23.6. sa uskutočnila púť s výletom do Talianska nielen po stopách don Bosca, aj keď práve oni boli ústredným bodom celého zorganizovaného výletu. „Mňa najviac oslovilo Colle don Bosco, Chieri,  aj miesta spojené so životom Dominika Savia. Bola som na niektorých  prvý krát. Som povzbudená touto púťou aj ľuďmi, s ktorými som prežila tento týždeň. Ďakujem zaň,“ reagovala na navštevované miesta saleziánka  Janka Pullmannová. Okrem ňou spomínaných lokalít,   k tým don boscovským patrilo aj Castelnuovo, Riva di Chieri, Superga,   Valdocco.

Hlavný organizátor salezián Dominik Felber premyslel program značne dôsledne, aby zúčastnení, ktorí poväčšine boli v Taliansku prvýkrát,  mali možnosť vidieť naozaj všetko v krátkom čase. Tak nechýbala ani návšteva Egyptského múzea, Turínskej veže, z ktorej sa fotilo, pozeralo na taliansky svet a vznikali tam neuveriteľné zážitky, Milánskeho Dómu a iných kultúrnych pamiatok.

Dominik vo svojich prípravách pamätal aj na svätú Máriu Mazzarellovú, ktorú chcel mladým tiež dať spoznať prostredníctvom takmer celodennej zastávky v Mornese, kde sa zrodil inštitút saleziánok. „Celé kolégium, ale hlavne novo zrekonštruovaný dom Mazzarelli, kde je otvorená misionárska výstava   boli krásne. Hneď ako sme zaparkovali ma upútala socha M.D. Mazzarellovej, ktorá bola na budove. Kaplnka bola taktiež veľmi pekná. No najviac ma zaujal domček Márie Dominiky, kde sa nachádzali jej veci, ktoré nosila a ktoré vyrábala. Týmto sa mi priblížil celý jej život, za čo som veľmi rada. A taktiež sestry, ktoré tam mali práve duchovné cvičenia boli zlaté a usmievavé,“ vyjadrila nadšenie z tejto časti púte humenská animátorka Bibiána Antoličová.

Benátky, Turín, Miláno, Mornese, Nave a v nich všetko, čo je dobré navštíviť,  mohli saleziánski členovia, medzi nimi dvaja saleziáni a dve  saleziánky, rodiny saleziánov spolupracovníkov, animátori a animátorky, dokonca misijne dobrovoľníčky zo Savia, ktoré sa k Humennému pridali z Námestova a Prešova vidieť a vychutnávať spoločne ako rodina, veď kvôli tomu tam išli. 

My v médiách

viac

Videá

Kam kliknúť

viac