Saleziáni prerušujú na 2 týždne svoju činnosť
Darujte 2% mladým!

Prekročili hranicu?

Maxistretko

HUMENNÉ- Predposledný týždeň v septembri znamenal, že do oratka opäť zavítali chlapci. Pri príležitosti otvorenie oratka pripravili saleziáni v spolupráci s animátormi a dobrovoľníkmi pre chlapcov Maxistretko. Jeho témou bol už dnes bl. Titus Zeman. Úlohou chlapcov bolo “prekročiť” hranicu.

“Maxistretko sa mi veľmi páčilo.” povedal Jakub, jeden z chlapcov. Po úvodnej registrácie a futbale nasledovala prvá časť- zbieranie pasov. Chlapci postupne poznávali Titusa, ale aj priestory saleziánskeho domu.

V druhej časti chlapci museli “prekročiť” hranicu. “Najviac sa mi páčila hra na Švermovke, pri ktorej ma animátori nevedeli chytiť.” zasmial sa ďalší z chlapcov Matej. Animátori zohrávali úlohu policajtov, ktorým sa chlapci museli vyhnúť, tak ako aj Titus svojho času.

Potom ako sa chlapcom podarilo “prekročiť” hranicu nasledovala sladká odmena a omša, po ktorej chlapci mohli odísť domov. Odišli však z informáciou, že týmto maxistretkom saleziáni nekončia, ale naopak pokračujú v svojej činnosti aj v šk. roku 2017/2018 rôznymi stretkami, krúžkami a oratkom!

Čaby

 

VIAC FOTO V GALÉRII

My v médiách

viac

Videá

Kam kliknúť

viac