Saleziáni prerušujú na 2 týždne svoju činnosť
Darujte 2% mladým!

St. & N. -DBS 2018

Don Bosco Show 2018V prvú nedeľu februára sa saleziánski mladí, ale aj starší predstavili na už tradičnom kultúrnom podujatí s názvom Don Bosco show: ST&N. Pre divákov to na začiatku bolo len neznáme slovo, no počas programu sa ukázalo, že ide o Straty a nálezy.

 

 

Hlavný program, ktorý piesňou otvorila hudobná skupina Riňovka, sa niesol v duchu hľadania. Jedni hľadali zmiznutý saleziánsky dom, druhí povolanie a ďalší kravu, mäkčene či toho pravého manžela. Hľadanie zmiznutého domu divákom ozrejmila aj reportáž z miesta činu, kde sa reportér pýtal náhodných okoloidúcich, či nevedia, kde je dom.

Po úvodnom programe nasledovali scénky, ktoré zinscenovali samotní mladí zo stretiek u saleziánov ale aj saleziániek. Diváci mali možnosť vidieť ako to chodí na chlapčenskom stretku; scénku, v ktorej dve kamarátky objavili v Paríži sochu don Bosca; čakanie na spoveď u saleziánov; niekoľko tanečných výstupov, alebo tiež inscenácie o Valibukovi a desaťhlavom drakovi a o Snehulienke a siedmich trapaslíkoch.

Úspech scénok bol merateľný potleskom divákov, ktorý bolo počuť po každej scénke. Toto kultúrne poobedie sme zakončili modlitbou, poďakovaním a tiež piesňami od Riňovky.

 

My v médiách

viac

Videá

Kam kliknúť

viac