Deviatnik k don Boscovi: 2. deň

Sobota 23.1.: Sviatosť zmierenia – cesta nádeje

„Ak si ponorený do nerestí, do zlých návykov alebo chorobnej pohodlnosti popros Ježiša, aby ti dal nové sily. S ním ti nezapadne nádej." (Christus vivit 109)

Zamyslenie:

Kto nemá pokoj s Bohom, nemá pokoj so sebou a nemá ho ani s inými.

- Ty  mi teda hovoríš, že medzi mojimi chlapcami sú chlapci, ktorí nemajú pokoj s Bohom?

Toto je prvá príčina zlej nálady, prvá z toľkých, o ktorých viete, ktoré treba odstrániť a o ktorých vám teraz nemusím rozprávať. Nedôveruje iba ten, kto má tajnosti a kto sa bojí, že by mu vyšli najavo, lebo vie, že by sa musel za ne hanbiť a upadol by do nemilosti. A ďalej, ak srdce nemá pokoj s Bohom, stáva sa nepokojným, podráždeným, neznáša poslušnosť, pre nič za nič vybuchuje, zdá samu, že všetko ide zle a keďže nemá lásky, myslí si, že predstavení ho nemilujú.

- A pri tom všetkom, drahý môj, nevidíš, koľkí v Oratóriu pristupujú k spovedi a k prijímaniu?

- Je pravda, že mnohí pristupujú k spovedi, ale hlavnou chybou chlapcov, čo sa spovedajú, je nestálosť v predsavzatiach. Spovedajú sa, ale spovedajú sa stále z tých istých chýb, z tých istých blízkych príležitostí, z tých istých zlých návykov a neposlušností a zanedbávania povinností. A tak sa to ťahá po celé mesiace, by i roky, a daktorí sa tak dostávajú až do piatej gymnázia. Takéto spovede majú len malú alebo nijakú hodnotu a preto neprinášajú pokoj a keby si Boh povolal daktorého chlapca  v takomto stave pred súdnu stolicu, nebola by to príjemná vec.

(don Bosco – List z Ríma)

Modlitba:

Svätý Ján Bosco, otec a učiteľ mládeže, ty si toľko pracoval pre spásu duší; buď nám vodcom, aby sme hľadali svoje duševné dobro a spásu blížneho. Pomáhaj nám plniť si dobre svoje povinnosti, premáhať náruživosti a ľudské ohľady. Nauč nás milovať Sviatostného Spasiteľa, Pannu Máriu Pomocnicu a Svätého otca, rímskeho pápeža. Vypros nám šťastnú hodinu smrti, aby sme prišli k tebe do neba.

Aktivita:

Dnes je výzva rovnaká pre prvý aj druhý stupeň. Úlohou bude doma nájsť (prípadne vytlačiť) obrázok Don Bosca, sfotiť sa s ním celá rodina a nakoniec si ho umiestniť na nejaké viditeľné miesto doma počas celého deviatnika. Rodinnú fotku s fotkou Don Bosca odošli svojej animátorke/animátorovi. 

Priebežné výsledky:

Prečítajte si viac informácií o "Stretko deviatniku" a dozviete, ako sa môžete aj vy zapojiť a aké sú pravidlá súťaže medzi stretkami!

sdb fma domka laura 
scvc laura

Zdieľať na Facebooku Zdieľať cez WhatsApp Poslať emailom
Na stránke používame cookies
Na našej stránke používame cookies. Slúžia nám na zlepšovanie tejto stránky a monitoring návštevnosti. Prehliadaním webu a použitím príslušného nastavenia webového prehliadača vyjadrujete súhlas s ich používaním.