Deviatnik k don Boscovi: 3. deň

Nedeľa 24.1.: Dobrá kniha vzbudzuje nádej

„Dobrá kniha umožňuje milovať tú vedu, ktorá podľa slov svätého apoštola vzbudzuje nádej.“ (don Bosco)

Zamyslenie:

Drahí synovia, ... z času na čas Vám poradím prostriedky, ktoré ja pokladám za najlepšie, aby Vaša služba prinášala čoraz viac ovocia. Jedným z tých, ktoré Vám tak vrúcne odporúčam pre Božiu slávu a zdravie duší, je rozširovanie dobrých kníh. Neváham nazvať tento prostriedok božským, pretože Boh si ním poslúžil, aby znovuzrodil človeka.

Teraz sme na rade my, aby sme napodobňovali príklad nebeského Otca. Dobré knihy, rozšírené medzi ľudom, sú jedným z prostriedkov, ktorým možno udržať Spasiteľovo kráľovstvo v mnohých dušiach. Niekedy kniha zostáva na stole alebo v knižnici zapadnutá prachom. Nikto na ňu nemyslí. Prichádza však aj hodina samoty alebo smútku, bolesti alebo nudy, potreba rozptýlenia alebo úzkosť z budúcnosti. Vtedy tento môj dobrý priateľ strasie zo seba prach, otvorí svoje strany a opäť udiví.

K dobrým sa správa dôverne a vždy je ochotná uvažovať, ide s nami kedykoľvek a kdekoľvek. Koľko duší už zachránili dobré knihy. Ak ju v rodine nečíta ten, pre koho bola určená alebo komu bola darovaná, číta ju syn alebo dcéra, priateľ alebo sused. A iba Boh vie, koľko dobra urobí v meste, v knižnici, medzi robotníkmi, v nemocnici – ako dar priateľstva.

(z listu don Bosca)

Modlitba:

Svätý Ján Bosco, otec a učiteľ mládeže, ty si toľko pracoval pre spásu duší; buď nám vodcom, aby sme hľadali svoje duševné dobro a spásu blížneho. Pomáhaj nám plniť si dobre svoje povinnosti, premáhať náruživosti a ľudské ohľady. Nauč nás milovať Sviatostného Spasiteľa, Pannu Máriu Pomocnicu a Svätého otca, rímskeho pápeža. Vypros nám šťastnú hodinu smrti, aby sme prišli k tebe do neba.

Aktivita pre prvý stupeň:

Tvojou úlohou na druhý deň tohto deviatnika bude vymodelovať z plastelíny (prípadne zo slaného cesta) svoju rodinu. Svoj výtvor sfoť a pošli svojmu animátorovi/animátorke! 

Aktivita pre druhý stupeň:

Dnešnou úlohou bude vymyslieť krátku báseň, pieseň alebo modlitbu k Don Boscovi. Aby tvoje stretko získalo body, musíš video alebo text s pesničkou/básničkou poslať tvojmu animátorovi alebo animátorke.

Ak sa chcete zapojiť a nemáte v rodine žiadneho stretkára, nevadí! Nesúťažne nám výtvory vašich detí môžete zaslať tiež a aktívne sa tak pripravovať na sviatok sv. Jána Bosca!

Priebežné výsledky:

Prečítajte si viac informácií o "Stretko deviatniku" a dozviete, ako sa môžete aj vy zapojiť a aké sú pravidlá súťaže medzi stretkami!

sdb fma domka laura 
scvc laura

Zdieľať na Facebooku Zdieľať cez WhatsApp Poslať emailom
Na stránke používame cookies
Na našej stránke používame cookies. Slúžia nám na zlepšovanie tejto stránky a monitoring návštevnosti. Prehliadaním webu a použitím príslušného nastavenia webového prehliadača vyjadrujete súhlas s ich používaním.