Deviatnik k don Boscovi: 4. deň

Pondelok 25.1.: Požehnanie, ktoré vzbudzuje nádej

„Skôr ako sa ľudská bytosť narodí, dostáva od svojich starých rodičov ako dar požehnanie sna plného lásky a nádeje: dar lepšieho života“. (Christus vivit 194)

Zamyslenie:

Medzitým sme šli vyložiť situáciu arcibiskupovi Fransonimu. Pochopil dôležitosť našej iniciatívy a povedal nám:

- Schvaľujem všetko, čo robíte pre dobro duší a dávam vám všetky potrebné moci. Porozprávajte sa s markízou Barolovou. Možno vám bude môcť poskytnúť vhodnejšiu miestnosť pre Oratórium. Ale povedzte mi, nemohli by sa títo chlapci uchýliť do svojich farností?

- Skoro všetci sú cezpoľní. Mnohí nemajú trvalé bydlisko a prichádzajú do Turína len na určitý čas v roku. Nevedia, ani do ktorej farnosti patria. Hovoria málo zrozumiteľnými nárečiami, a preto chápu málo a ťažko ich je pochopiť. A potom daktorí sú už veľkí a hanbia sa chodiť na katechizmus s menšími.

Arcibiskup sa zamyslel, a potom povedal:

- Naozaj potrebujú dajaké vhodnejšie miesto iba pre seba. Hľadajte ho. Žehnám vás i vaše plány. Ak budete potrebovať pomoc, len príďte. Urobím všetko, čo budem môcť.

Povzbudení týmito slovami sme sa pobrali k markíze Barolovej a vyložili sme jej situáciu. Keďže nemocnica sa mala otvoriť až v auguste budúceho roku, dovolila, aby sme si prispôsobili dve veľké miestnosti v budove na kaplnku.

(Spomienky Jána Bosca)

don Bosco žehná

Modlitba:

Svätý Ján Bosco, otec a učiteľ mládeže, ty si toľko pracoval pre spásu duší; buď nám vodcom, aby sme hľadali svoje duševné dobro a spásu blížneho. Pomáhaj nám plniť si dobre svoje povinnosti, premáhať náruživosti a ľudské ohľady. Nauč nás milovať Sviatostného Spasiteľa, Pannu Máriu Pomocnicu a Svätého otca, rímskeho pápeža. Vypros nám šťastnú hodinu smrti, aby sme prišli k tebe do neba.

Aktivita pre prvý stupeň:

Dnes je tvoja úloha nakresliť Don Bosca. Ale nie samého! Nakresli k nemu mladých, seba alebo niečo, čo ti ho pripomína. :) Fotku svojho obrázku pošli.

Aktivita pre druhý stupeň:

Nádej je veľmi dôležitá, hlavne v týchto ťažkých časoch. Skús si otvoriť Bibliu a nájdi v nej verš so slovom „Nádej“. Verš si aj so súradnicami napíš na papier. Farebne vyznač slovo nádej a odfoť! Ak sa ti verš páči, môžeš si ho nechať na nejakom viditeľnom mieste, aby si ho mal(a) na očiach.

Ak sa chcete zapojiť a nemáte v rodine žiadneho stretkára, nevadí! Nesúťažne nám výtvory vašich detí môžete zaslať tiež a aktívne sa tak pripravovať na sviatok sv. Jána Bosca!

Priebežné výsledky:

Prečítajte si viac informácií o "Stretko deviatniku" a dozviete, ako sa môžete aj vy zapojiť a aké sú pravidlá súťaže medzi stretkami!

sdb fma domka laura 
scvc laura

Zdieľať na Facebooku Zdieľať cez WhatsApp Poslať emailom
Na stránke používame cookies
Na našej stránke používame cookies. Slúžia nám na zlepšovanie tejto stránky a monitoring návštevnosti. Prehliadaním webu a použitím príslušného nastavenia webového prehliadača vyjadrujete súhlas s ich používaním.