Duchovné ponuky pre mladých

Duchovné cvičenia a obnovy

Pre mladých ponúkame jednodenné duchovné obnovy a viacdenné duchovné cvičenia. Jednodenné obnovy sa uskutočňujú zvyčajne v našom dome, ponúkajú možnosť svätej spovede a končia svätou omšou. Na viacdenné duchovné cvičenia sa presúvame na saleziánsku chatu do Jasenoviec. Táto chata uprostred prírody ponúka jedinečný priestor na vnútorné stíšenie sa a modlitbu. 

Spoločná modlitba v stredu o 18:00

Vždy v stredu po týždni striedame adoráciu a lectio divina.

Adorácia Najsvätejšej Sviatosti ponúka čas a priestor ticha zotrvať pred Pánom, ktorý hľadí na tvár modliaceho sa a premieňa.

„Vyhľadávaj skôr miesta, kde je pokoj a ticho, ktoré ti umožnia uvažovať, modliť sa, jasnejšie sa pozerať na svet, ktorý ťa obklopuje, a potom budeš môcť spolu s Ježišom spoznať, aké je tvoje povolanie na tejto zemi.“ (pápež František)

„Lectio divina" je počúvanie Božieho Slova (u nás evanjelium najbližšej nedele), ktoré sa stáva svetlom a pokrmom na ceste života

„Spočíva v takom čítaní Božieho slova v rámci modlitby, ktoré Slovu umožní, aby nás osvietilo a obnovilo.“ (pápež František)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať cez WhatsApp Poslať emailom
Na stránke používame cookies
Na našej stránke používame cookies. Slúžia nám na zlepšovanie tejto stránky a monitoring návštevnosti. Prehliadaním webu a použitím príslušného nastavenia webového prehliadača vyjadrujete súhlas s ich používaním.