Kaplnka sv. Jána Bosca

Verejná kaplnka sv. Jána Bosca slúži pastorácii v stredisku. Slúžia sa v nej sväté omše a konajú duchovné aktivity pre deti, mládež a verejnosť.

Rozpis svätých omší Kedy spovedáme?

Sen o dvoch stĺpoch

Vstupom do kaplnky sa môžeme preniesť do deja don Boscovho sna "O dvoch stĺpoch". Po stranách oltára sú v kaplnke dva stĺpy - jeden so svätostánkom, druhý venovaný Panne Márii. Nie je to náhoda! Práve Eucharistiu a úctu k Panne Márii don Bosco zdôrazňoval ako 2 piliere, o ktoré sa musia Cirkev a veriaci oprieť.

Relikvia bl. Titusa Zemana

Titus Zeman bol kňaz - salezián, ktorý bol počas komunistického režimu prenasledovaný, väznený a mučený a v septembri 2017 bol vyhlásený za blahoslaveného. Ide o prvého blahorečeného slovenského saleziána. Pred vstupom do kaplnky v našom dome sa môžete na chvíľu pri jeho relikvii zastaviť a predniesť svoju prosbu o jeho orodovanie.

Viac o Titusovi Zemanovi

Zdieľať na Facebooku Zdieľať cez WhatsApp Poslať emailom
Na stránke používame cookies
Na našej stránke používame cookies. Slúžia nám na zlepšovanie tejto stránky a monitoring návštevnosti. Prehliadaním webu a použitím príslušného nastavenia webového prehliadača vyjadrujete súhlas s ich používaním.