Saleziáni spolupracovníci

Kto sme?

Naše Združenie založil svätý Ján Bosco v Turíne 9. mája 1876. Saleziáni spolupracovníci sú treťou vetvou saleziánskej rodiny. Je to verejné zhromaždenie veriacich katolíkov – laikov i diecéznych kňazov, ktoré sa venuje širokému mládežníckemu hnutiu a ľudovému apoštolátu. Myšlienka spolupracovníkov vznikla v roku 1841, keď don Bosco založil pre chlapcov prvé oratórium. Množstvo mladých si vyžadovalo veľa pomocníkov a priateľov jeho diela. Medzi prvými bola jeho matka Margita a s ňou množstvo ľudí najrôznejších povolaní, slobodných, manželov i diecéznych kňazov, ba dokonca i pápežov. Prvým bol Svätý Otec Pius IX., ktorý v roku 1876 Združenie saleziánskych spolupracovníkov schválil.

Spolupracovníci v Humennom

Saleziáni spolupracovníci v Humennom aktívne pôsobia v humenskom saleziánskom diele. Pod ich patronátom je napríklad každoročný prímestský tábor, alebo májová oslava sviatku Panny Márie Pomocnice kresťanov v Jasenove.

Viac informácií

Zdieľať na Facebooku Zdieľať cez WhatsApp Poslať emailom
Na stránke používame cookies
Na našej stránke používame cookies. Slúžia nám na zlepšovanie tejto stránky a monitoring návštevnosti. Prehliadaním webu a použitím príslušného nastavenia webového prehliadača vyjadrujete súhlas s ich používaním.